Sanatçılardan, Büyük Alevi Kurultayı’na çağrı

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF), Alevi Dernekleri Federasyonu (ADFE), Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV), Alevi Kültür Dernekleri (AKD), Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) ile Demokratik Alevi Dernekleri (DAD), “Laik ve demokratik bir Türkiye için buluşuyoruz” adıyla İstanbul Yenikapı Gösteri Merkezi’nde saat 10.00’da ‘Büyük Alevi Kurultayı’ gerçekleştirecek.

Sanatçılar Mehmet Ali Alabora, Pınar Aydınlar, Muharrem Temiz ve Haluk Tolga İlhan, 25 Aralık’ta Yenikapı’da yapılacak Büyük Alevi Kurultayı’na çağrı yaptı.

“25 ARALIK’TA BÜYÜK ALEVİ KURULTAYI’NDA BİR ARAYA GELELİM”

Mehmet Ali Alabora: 25 Aralık’ta Büyük Alevi Kurultayı’nda demokratik ve laik bir Türkiye için gelin canlar bir olalım.

Pınar Aydınlar: Aleviler üzerine imha ve inkar politikalarıyla acılar yaşatıldı. Torba yasa ve cemevlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlanmasıyla değerlerimiz her türlü asimilasyon politikasıyla karşı karşıya. Herkesi 25 Aralık’ta Yenikapı’ya bekliyoruz.

Muharrem Temiz: Laik ve demokratik bir Türkiye için, barış ve kardeşlik için, eşit yurttaşlık ve inançların özgürlüğü için 25 Aralık’ta Yenikapı’da Büyük Alevi Kurultayı’nda buluşuyoruz.

Haluk Tolga İlhan: 25 Aralık’ta Yenikapı’da Büyük Alevi Kurultayı’nda bir araya geleceğiz. Laik ve demokratik bir Türkiye için gelin canlar bir olalım orada görüşmek dileğiyle.

(Pirha)