Alevi kurumlarının, torba yasaya karşı başlattıkları toplantılar sürüyor

Aleviler, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kurulduğu duyurulan Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’na ve torba yasaya karşı ülkenin birçok yerinde alanlara çıkarak, ‘Eşit yurttaşlık talebimizden vazgeçmiyoruz’ mesajı verdi.

Cemevlerini, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlayan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve torba yasaya karşı 8 Alevi çatı örgütü, bağımsız cemevleri ve yöre derneklerinin üye ve yöneticileri ile toplantılar yapmaya devam ediyor.

ALEVİ KURUMLARININ BAŞLATTIKLARI GEZİLERİN ADRESLERİ BELLİ OLDU

Toplantı adreslerinin tarihleri ve yerleri ise şöyle:

-27 Kasım Pazar günü saat 15.00’da İzmir Narlıdere Cemevi’nde toplanıldı. Toplantıya ABF Genel Başkanı Mustafa Aslan ve AKD Genel Başkanı İsmet Kurt katıldı.

-3 Aralık Cumartesi günü Erzincan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi’nde toplanılacak. Toplantıya HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez, ABF Genel Başkanı Mustafa Aslan ve ABF yöneticisi Elif Keleşo katılacak.

-3 Aralık Cumartesi günü Malatya/Elazığ’da toplanılacak. Toplantıya ADFE Genel Başkanı Celal Fırat ve PSAKD Malatya Şubesi Başkanı Latife Ulutaş katılacak.

-3 Aralık Cumartesi günü Adıyaman/Urfa’da toplanılacak. Toplantıya DAD Genel Eş Başkanı Musa Kulu, AKD Genel Başkanı İsmet Kurt ve yöneticilerden Nusret Tunç katılacak.

-4 Aralık Pazar günü Dersim’de toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-4 Aralık Pazar günü Mersin’de toplanılacak. Toplantıya AKD Genel Başkanı İsmet Kurt ile Alevi kurum yöneticileri Eren Yıldırım, Ali Özveren ve Bülent Gültekin katılacak.

-5 Aralık Pazartesi günü Muş-Varto’da PSAKD Şubesi’nde toplanılacak. Toplantıya ADFE Genel Başkanı Celal Fırat, DAD Genel Başkanı Musa Kulu ve ABF Genel Başkanı Mustafa Aslan katılacak.

-5 Aralık Pazartesi günü Erzurum/Kars’ta toplanılacak. Toplantıya ABF yöneticilerinden Elif Keleşo, PSAKD Genel Başkanı Cuma Erçe ve HBVAKV Genel Başkanı Ercan Geçmez katılacak.

-6 Aralık Salı günü saat 11.00’de Sivas-İmranlı’da HBVAKV İmranlı Şubesi’nde toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-6 Aralık Salı günü saat 15.00’de Sivas-Zara’da HBVAKV Zara Şubesi’nde toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-7 Aralık Çarşamba günü saat 11.00’de Sivas’ta HBVAKV Sivas Şubesi’nde toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-8 Aralık Çarşamba günü Yozgat Bahadın Köyü’nde toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-8 Aralık Çarşamba günü Yozgat Boğazlıyan Köyü’nde toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.

-8 Aralık Çarşamba günü Yozgat Sarıköy’de toplanılacak. Toplantıya tüm genel başkanlar katılacak.